Mieszkanie dwupoziomowe

Mieszkanie dwupoziomowe daje znacznie większe możliwości aranżacyjne niż typowe mieszkanie jednopoziomowe. Można nawet powiedzieć, że jest ono namiastką domu jednorodzinnego – zwłaszcza jeśli przynależy do niego duży taras lub balkon.

Biokominek

Kominek w mieszkaniu zawsze prezentuje się gustownie i elegancko, dodając pomieszczeniu przytulności. Urządzenie zapewnia nastrój i pozwala cieszyć się miłymi wieczorami w rodzinnym gronie. Niegdyś tylko niektórzy mogli pozwolić sobie na taki luksus, bo tradycyjne kominki wymagają specjalnej instalacji. Obecnie dzięki biokominkom każdy może cieszyć się tym urządzeniem.

Nowoczesne rozwiązania w kuchni

W dobrze zaplanowanej i odpowiednio wyposażonej kuchni gotuje się łatwiej, a utrzymanie porządku nie sprawia problemów. Istnieje wiele udogodnień i nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą mieszkańcom ułatwić sobie życie. Sprawdzą się szczególnie dla osób, którym brakuje czasu i są w ciągłym biegu.

Styl eklektyczny

Eklektyzm to łączenie ze sobą elementów w różnych stylach w sposób swobodny. Można go zaobserwować zarówno w architekturze budynków, jak i w urządzaniu wnętrz. W niniejszym artykule interesuje nas to drugie zastosowanie.

Łazienka – co zamiast płytek?

Łazienka jest miejscem, które ma służyć nie tylko do mycia, ale także powinno wprowadzać w dobry nastrój. Do aranżacji łazienek najczęściej wykorzystuje się płytki ceramiczne. Aranżując łazienkę warto jednak zapoznać się z innymi możliwościami i zastąpić płytki innym, nowoczesnym i równie odpornym materiałem. Na rynku jest ich wiele, są odporne na wilgoć, wysokie temperatury oraz […]

Jak urządzić pokój dla gości?

Dodatkowa przestrzeń dla gości w domu to bardzo przydatne rozwiązanie. Czasu spędzanego z bliskimi nie trzeba będzie skracać ze względu na dojazd do hotelu. A okazji na rodzinne spotkania nie brakuje – wakacyjny urlop, chrzciny, komunię, śluby. Jak zatem przygotować pokój dla gości, by był przytulny i wygodny? Poniżej podpowiadamy  zasady urządzania idealnego pokoju gościnnego.

Pokoje przechodnie – jak wykorzystać?

Mieszkania rozkładowe, czyli typowe, w których do pomieszczeń przechodzi się ze wspólnego korytarza, są najbardziej pożądane ze względu na ustawność pomieszczeń i możliwość zapewnienia prywatności domownikom. Jednak zdarza się, że wchodzimy w posiadanie starszego mieszkania, w którym występują pokoje przechodnie. Jak je wykorzystać i urządzić?

Łazienka w stylu retro

Minimalistyczne, ascetyczne wnętrza zdążyły się już niektórym znudzić. Dlatego pojawiają się alternatywy, do których należy styl retro. Od kilku lat obserwujemy powrót mody na wzornictwo z minionych dekad, a także na poszukiwanie przedmiotów unikatowych, których nie można znaleźć w pierwszym lepszym sklepie.