Dezynfekcja pomieszczeń mieszkalnych

W dobie epidemii wszyscy poszukują sposobu, aby zminimalizować ryzyko zarażenia. Zamknięte zostały szkoły, restauracje, kina, wprowadzono ograniczenie wychodzenia z domu. Ponadto dodatkowo wiele osób decyduje się na dezynfekcję mieszkań i powierzchni biurowych specjalnymi środkami, które likwidują wszelkie bakterie i wirusy, w tym również najgroźniejszy obecnie koronawirus.

Usługi dezynfekcyjne przeprowadzone są przez specjalistyczne firmy, posiadające niezbędne certyfikaty i narzędzia, bez których dokładne oczyszczenie powierzchni ze szkodliwych drobnoustrojów nie będzie skuteczne. W wielu miejscach dezynfekcja pomieszczeń i przedmiotów odbywa się codziennie ze względu na niezbędną profilaktykę. Jest to niezwykle istotne w placówkach medycznych, gdzie czystość jest kluczowa. Dostępnych jest kilka metod, dzięki którym można mieć pewność, że dana strefa jest wolna od koronawirusa.

Pierwsza sposób na dezynfekowanie to ozonowanie, które odbywa się na bazie silnie odkażającego ozonu. Już po godzinie od wykonania procesu można z powodzeniem korzystać z danego pokoju czy pomieszczenia. Inna opcja to zamgławianie ULV, w przypadku którego do czyszczenia wykorzystuje się wytworzoną mgłę wodną. Niezwykle dokładna metoda pozwala na usunięcie wirusów i bakterii ze wszystkich kątów, jednak dopiero po 8 godzinach możliwe jest korzystanie z odkażonego pomieszczenia. Jeszcze dłużej trwa metoda opryskowa, choć jest ona mniej kosztowna, bo środek rozpyla się bezpośrednio na przedmioty i czyści się mechaniczne. Z pomieszczenia można korzystać po upływie 12 godzin.

Warto raz do roku przeprowadzić dezynfekcję mieszkania, aby pozbyć się zalegających bakterii, wirusów, alergenów oraz nieprzyjemnych zapachów. W sytuacji panującej epidemii takie działanie wskazane jest, gdy jeden z domowników okaże się zarażony. Wówczas pozostali członkowie rodziny będą mieć pewność, że dom jest wolny od groźnego wirusa. Najnowsze badania wskazują, że koronawirus na różnych przedmiotach może utrzymywać się nawet kilka dni, dlatego tak ważne jest dokładnie odkażanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.