Jak zaplanować remont mieszkania

DGM/bigstockphoto.com

Remont mieszkania to często spora inwestycja. Gdy zmieniamy układ i aranżację, konieczne jest dobre przygotowanie, aby wszystkie etapy prac remontowych przebiegały sprawnie i bezproblemowo. Samodzielnie planowanie może okazać się czasochłonne, dlatego jeśli posiadamy dodatkowe środki warto zasięgać pomocy specjalisty, architekta bądź dekoratora wnętrz.  Natomiast przy mniejszym budżecie należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które umożliwią sprawne zaplanowanie mniejszego oraz większego remontu.

Grafik prac remontowych

Zacznij od ustalenia kolejności oraz czasu trwania poszczególnych działań w mieszkaniu. Mając rozpisane etapy, łatwiejsze będzie pilnowanie terminów, zwłaszcza że bardzo często korzysta się z usług różnych specjalistów. Dzięki grafikowi można też uniknąć zbiegnięcia się prac, których nie można wykonywać jednocześnie, np. cyklinowanie podłóg i malowanie ścian.

Wybór ekipy remontowej

Po podjęciu decyzji o zakresie prac remontowych należy wybrać odpowiednich fachowców, którzy położą kafelki w łazience, pomalują ściany w całym mieszkaniu, zamontują meble w kuchni. Różne formy działań powodują, że najczęściej konieczne jest skorzystanie z usług kilku ekip remontowych, które powinny ze sobą współpracować.

Podział mieszkania na strefy

Cała przestrzeń, która poddawana jest remontowi, powinna być odpowiednio podzielona. Wyszczególnienie strefy sypialnianej, technicznej oraz rozrywkowej pozwala zadbać o porządek i wspomaga funkcjonalność mieszkania. Odgórne ustalenie podziału, poprzedzone analizą zapotrzebowania na dane udogodnienia, ułatwi pracę i pozwoli na lepsze dobranie dodatków.

Szybkie zakupy przez internet

Remont pochłania mnóstwo czasu, dlatego na zakupy w tradycyjnym sklepie budowlanym może go zabraknąć. Dobrym wyjściem z sytuacji jest zamówienie większości materiałów i akcesoriów przez internet.  Dostarczone do domu zapewnią szybszą realizację remontu. Bardzo często sklepy online posiadają atrakcyjniejsze ceny, co pozwala obniżyć koszty remontu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.