Łazienka w czerni – dlaczego nie?

peshkov/bigstockphoto.com

Czarny kolor w łazience niegdyś był zakazany. Uważano, że zmniejsza on optycznie przestrzeń i burzy przytulność miejsca, a łazienka zyskuje zbyt ponury charakter. Większość osób wybiera morski błękit i spokojną zieleń, która bardziej współgra z funkcjonalności łazienki. Jednak współczesne trendy zmieniają te zasady. Dekoratorzy dostrzegli potencjał łączenia czerni, by uzyskać niezwykłą elegancję i bardzo wyrafinowany styl. Taka łazienka zawsze zrobi wrażenie.

Niemniej na czerń zawsze należy uważać, gdyż w zbyt dużej ilości będzie przytłaczać. Warunkiem stworzenia ekstrawaganckiego miejsca jest odpowiednie zestawienie kolorów i dodatków. Ciemne barwy można ciekawie komponować, by powstał styl glamour czy klasyczny. Duże lustro, płytki odbijające światło oraz zestaw lamp to elementy, które świetnie łączą się z czernią. Dzięki temu minimalizm stanie się również bardzo funkcjonalny dla mieszkańców domu. Kilka źródeł różnego światła to sposób na przytulny nastrój w łazience z ciemnymi ścianami. Można na stałe zamontować uchwyty na świece, które są ponadczasowym dodatkiem. Do czerni doskonale pasuje również jasne drewno, które w łazience pojawia się coraz częściej. Najlepiej postawić też na białą lub srebrną armaturę, by dodać połysku. Dobrym rozwiązaniem są też geometryczne wzory. Hitem sezonu jest czarno-biała szachownica z płytek. Mocny kontrast sprawdzi się zarówno w przestronnej, jak i małej łazience.

Ważna zasada dekoratorów mówi, że im więcej czerni w łazience, tym większe powinno być pomieszczenie. Niekiedy subtelny element w postaci czarnej miski do zlewu lub drzwi od kabiny prysznicowej zapewni nowoczesny i bardzo elegancki styl. Ciemne ściany należy rozdzielać jaśniejszymi, np. w kolorze wanilii.  Opcji na aranżację łazienki jest nieskończenie wiele. Warto rozważyć, czy obecne trendy są dla nas wygodne i bliskie, bo zmiana stylu w łazience wymaga najczęściej bardzo dużych kosztów, gdyż wiąże się to ze skuwaniem płytek i wymianą armatury.  Dlatego też lepiej dokładnie przemyśleć, czy odważne połączenie barw na pewno sprawdzi się w przypadku naszej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.