Taras podnosi wartość mieszkania

Living room with sliding glass door to balcony

Można na nim wypić poranną kawę, spędzić trochę czasu z ulubioną książką lub po po prostu pozwolić sobie na chwilę wytchnienia po całym dniu pracy. To właśnie taras, bo o nim mowa, staje się największym sprzymierzeńcem każdego mieszkańca bloku w długie i najczęściej upalne letnie dni. Szczęśliwi posiadacze przydomowych ogródków czy śródziemnomorskich patio mogą przesiadywać na nim niekiedy całymi godzinami. Ten skrawek zieleni, który coraz częściej można ujrzeć w centrach miast stanowi wartość dodaną mieszkania w bloku, którą deweloperzy coraz chętniej uwzględniają w swoich projektach.

Taras stanowi niezaprzeczalną wartość dodaną mieszkania w bloku, będąc dla niektórych miejscem relaksu po pracy czy oazą zieleni w dżungli miasta. Jego obecność zawsze podnosi cenę za daną nieruchomość, ale w zamian nabywca mieszkania uzyskuje dzięki niemu dodatkowych parę lub paręnaście metrów, gdzie może zaaranżować sobie przytulny kącik na świeżym powietrzu z ratanowymi fotelami i stolikiem. Powierzchnia tarasu nie jest wliczana w metraż całej nieruchomości, dlatego też nie powstaje on kosztem lokalu mieszkalnego, tylko jako dodatek do całości danego „M”. Dlatego też wielu z nas decydując się na zamieszkanie w centrum miasta, zwraca uwagę czy nowe lokum posiada tak przyjemny i podnoszący komfort życia dodatek, jakim jest taras. Jako deweloper, dobrze o tym wiemy, czego dowodem jest to, że w nowo budowanych przez nnas obiektach standardem są już mieszkania z loggiami, balkonami czy właśnie tarasami. W blokach mają one kilka metrów, zaś w apartamentowcach – nawet kilkadziesiąt. Większa przestrzeń daje możliwość stworzenia swojego własnego ogródka, pasa zieleni czy miejsca na spotkania towarzyskie.

Prawidłowo wykonany taras powinien składa się ze stropu, betonu spadkowego, paraizolacji (papy), termoizolacji (20 cm styropianu twardego), 2 warstw papy termozgrzewalnej, podkładu betonowego, gresu mrozoodpornego. Zazwyczaj decydujemy się na zaprojektowanie słonecznego i posiadającego atrakcyjnie przeszklony salon tarasu, który będzie można potem zaaranżować zielenią, ażurowymi ściankami, by zamienić go w przytulny zakątek. Posiadanie tarasu jest nie tylko elementem prestiżu, ale przede wszystkim dużą przyjemnością podnoszącą atrakcyjność i wartość naszych czterech ścian. Oczywiście najlepiej, żeby był on stosunkowo duży oraz roztaczał widoki na zielone tereny wokół bloku, który nabywca obrał sobie za swoje lokum. Niektórym szczęśliwcom udaje się również nabyć mieszkanie z tarasem na dachu, ponieważ w nowoczesnych apartamentowcach dachy często są od razu projektowane w taki sposób, by można było zaadaptować je na taras bądź ogród.

Artykuł dodany w kategorii Blog.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.