Jak tanio wyremontować łazienkę?

Remont łazienki często oznacza duży wydatek. Wymiana wyposażenia, koszty materiałów i robocizna sprawia, że odnowienie nawet niewielkiego pomieszczenia sanitarnego może nas kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlaczego? Ponieważ nowe wyposażenie takie jak wanna, prysznic czy umywalka są z reguły drogie, a przy ich wymianie jest sporo pracy. Gruntowny remont łazienki generuje też dużo gruzu, który trzeba usunąć. Na szczęście na remoncie łazienki można zaoszczędzić. Jak to zrobić?

Sposoby na tańszy remont

Skucie starych płytek i wymiana ich na nowe to duże koszty obejmujące zarówno robociznę, jak i materiały. Jeżeli chcemy wydać mniej, możemy pomalować stare płytki na inny kolor. Zapewnia to nowy świeży efekt, a koszty są sporo mniejsze. Na rynku znajdziemy spory wybór farb do płytek. Są one trwałe i świetnie kryją, dzięki temu nowa kolorystyka może być zupełnie inna od odcienia starych płyt. Aby uniknąć kosztów pracy fachowców, część osób decyduje się na położenie nowych płytek na stare. Tylko minimalnie zmniejsza to przestrzeń, a oszczędza budowlańcom wiele pracy. Porządne czyszczenie i profesjonalna renowacja płytek ceramicznych może zupełnie odmienić ich wygląd bez potrzeby  pracochłonnego usuwania oraz wynoszenia gruzu i śmieci.

Jeśli chcemy zaoszczędzić na gruntownym remoncie, warto też część prac wziąć na siebie. Oczywiście nie warto zajmować się trudnymi pracami hydraulicznymi czy elektryką, jeżeli się na tym nie znamy. Jednak zawieszenie szafek czy lustra nie powinno przysporzyć problemów nawet amatorowi. Dzięki temu zmniejszymy liczbę godzin, jakie muszą spędzić u nas budowlańcy i zapłacimy im mniej.

Oczywistym sposobem na redukcję kosztów jest szukanie promocji w sklepach budowlanych. Wybór płytek z zeszłorocznej kolekcji lub końcówki serii może być ekonomiczny, a końcowy efekt na tym nie straci.

A czy istnieje sposób na oszczędności przy wyposażeniu nowej łazienki? Oczywiście! Jeśli część armatury jest w dobrym stanie można ją wykorzystać w nowej przestrzeni. Często wystarczy tylko porządne wyczyszczenie wanny czy WC by mogły dalej nam służyć.

Remont nie zawsze musi być generalny

Wiele osób, które marzą o nowej łazience, decyduje się tylko na jej odświeżenie zyskując efekt nowej przestrzeni. Dokładne wysprzątanie pomieszczenia sanitarnego i wyczyszczenie jego wyposażenia potrafi odmienić całe wnętrze. Nowy kolor ścian, dodatki i niewielkie zmiany składają się często na rezultat, który potrafi naprawdę zaskoczyć.

Dzięki tym prostym sposobom remont łazienki nie zrujnuje naszego budżetu, a pozwoli cieszyć się nową przestrzenią. Świeża aranżacja i wymiana kilku kluczowych elementów to podstawa każdego ekonomicznego remontu, który niskim kosztem odmieni oblicze nawet niewielkiej, mającej już swoje lata łazienki.

Jeden komentarz do “Jak tanio wyremontować łazienkę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *