Gdzie i jak mieszkają najbogatsi?

Gusta bogaczy są bardzo różne – jedni stawiają na odrestaurowane, zabytkowe pałacyki i dwory, inni wolą duże, nowoczesne apartamenty, jeszcze inni wybierają posiadłości raczej na odludziu, za to wśród pięknej przyrody. A gdzie jest granica luksusu? Wyznacznik jest jeden – cena.

Budowa domu coraz droższa

Budowa domów z roku na rok może być coraz droższa. Wpływa na to kilka czynników. Z danych GUS wynika, że w pierwszej połowie 2017 roku produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 7,6%. Szacuje się, że w drugiej połowie roku wartości te były podobne.

Łazienka – co zamiast płytek?

Łazienka jest miejscem, które ma służyć nie tylko do mycia, ale także powinno wprowadzać w dobry nastrój. Do aranżacji łazienek najczęściej wykorzystuje się płytki ceramiczne. Aranżując łazienkę warto jednak zapoznać się z innymi możliwościami i zastąpić płytki innym, nowoczesnym i równie odpornym materiałem. Na rynku jest ich wiele, są odporne na wilgoć, wysokie temperatury oraz […]

Jak urządzić pokój dla gości?

Dodatkowa przestrzeń dla gości w domu to bardzo przydatne rozwiązanie. Czasu spędzanego z bliskimi nie trzeba będzie skracać ze względu na dojazd do hotelu. A okazji na rodzinne spotkania nie brakuje – wakacyjny urlop, chrzciny, komunię, śluby. Jak zatem przygotować pokój dla gości, by był przytulny i wygodny? Poniżej podpowiadamy  zasady urządzania idealnego pokoju gościnnego.

Czym ocieplić dom?

Najpopularniejsze materiały stosowane do ocieplania budynków to styropian i wełna mineralna. Mają one podobny współczynnik przenikania ciepła, lecz pod innymi względami znacząco się różnią. Kolejną możliwością jest pianka poliuretanowa, która jest coraz powszechniej stosowana.

Zakończenie programu MdM

Jeden z ważniejszych programów rządowych ostatnich lat właśnie się zakończył. Mowa o Mieszkaniu dla Młodych, z którego ostatnią pulę dofinansowano rozdysponowano w ciągu zaledwie dwóch dni. Ostatnia transza wyniosła 381 milionów złotych i została przeznaczona na realizację dopłat dla ponad 12700 wnioskodawców. Tak duże zainteresowanie powiązane było z zakończeniem programu i brakiem możliwości dalszego korzystania […]

Dom pasywny – czyli jaki?

Z pewnością każdy właściciel domu jednorodzinnego przyzna, że ogrzewanie w okresie jesienno-zimowym wymaga sporo wysiłku i generuje duże koszty. Posiadacze tradycyjnych pieców na węgiel lub drewno już latem muszą zatroszczyć się o opał, zaś ci, którzy stosują systemy gazowe powinni liczyć się ze wzrostem rachunków w okresie jesienno-zimowym. Istnieje jednak alternatywa pozwalająca zapomnieć o uciążliwym […]

W styczniu ostatnie dopłaty z MdM

Program Mieszkania dla Młodych wkrótce przejdzie do historii. W styczniu 2018 roku rozpocznie się wypłacanie dotacji z ostatniej transzy. Dofinansowanie trafi do niemal 15 tysięcy wnioskodawców, dlatego tak ważne jest poprawne złożenie dokumentów na czas.