Rozbudowa domu

Nowe normy dotyczące efektywności energetycznej budynków, rosnące ceny działek budowlanych, ale i materiałów oraz robocizny sprawiają, że coraz trudniej i drożej wybudować dom od podstaw. Z drugiej strony pandemia sprawiła, że bardzo doceniamy większy metraż i własny ogródek i chętnie mieszkanie w bloku zamienilibyśmy na dom. Rozsądnym kompromisem w tej sytuacji wydaje się rozbudowa domu, […]

Pielęgnacja i renowacja parkietu

Parkiet to doskonały wybór dla wszystkich miłośników eleganckich wnętrz. Jest o wiele bardziej stylowy niż panele, jednak wymaga również dużo więcej uwagi, by długo wyglądał dobrze. Parkiet jest również droższym rozwiązaniem, dlatego warto odpowiednio o niego zadbać. Jak pielęgnować ten rodzaj podłogi, by cieszyć się jego pięknem przez wiele lat?

Biokominek

W wielu miejscach palenie w tradycyjnym kominku zostało zabronione. Alternatywą dla osób, które nie chcą rezygnować z atmosfery i ciepła, jaką daje palenisko, może być biokominek. To również odpowiedni wybór do mieszkań.

Rosną rachunki za ogrzewanie

Tegoroczne rachunki za ogrzewanie będą sporo większe niż w ubiegłym roku. Powodem jest znacznie mroźniejsza zima, szczególnie w lutym, gdy zapotrzebowanie na ciepło wzrosło średnio o ponad 17 proc. Taka sytuacja oznacza opłaty wyższe na poziomie 10-30 proc. w zależności od regionu Polski. Odczuwalna zmiana w domowym budżecie spowodowana jest również wzrostem cen za prąd […]

Rodzaje domów prefabrykowanych

Domy prefabrykowane to rozwiązanie, które pozwala skrócić budowę do kilku miesięcy czy nawet tygodni. Na etapie planowania domu z gotowych modułów potrzebny jest projekt, materiały i wykonawca, który podejmie się budowy. Aby wybrać najlepszą firmę, warto skorzystać z kalkulatorów budowlanych, które porównują najlepsze oferty z okolicy.

Jak w przyszłości będzie wyglądał rynek mieszkaniowy?

Przyszłość w obecnych czasach jest jedną wielką niewiadomą. Można jednak pokusić się o pewne prognozy, szczególnie w przypadku rynku mieszkaniowego. Biorąc pod uwagę sytuację pandemiczną na świecie, zmiany klimatyczne, korekcje dotyczące warunków udzielania kredytów a nawet ograniczone poczucie bezpieczeństwa, możemy spodziewać się zmian niczym z filmu Science Fiction.

Jakie będą trendy w architekturze w 2021 r.?

Rok 2021 możemy być rekordowym pod względem budowy nowych nieruchomości. Domy jednorodzinne, budynki użyteczności publicznej czy kompleksy wielomieszkaniowe powstają zarówno w mniejszych, jak i większych miejscowościach. Nowo powstające budynki wyróżniają się prostą, ale funkcjonalną architekturą oraz dbałością o środowisko naturalne. Poza tym tegoroczne trendy architektoniczne skupiają się na minimalistycznym stylu i przestronności w pomieszczeniach.

Ubóstwo energetyczne w Polsce na tle innych krajów

Poważny problem możne dotknąć mieszkańców w Europy w najbliższym czasie. Ze względu na kryzys wywołany pandemią koronawirusa można dojść do tzw. ubóstwa energetycznego. Wiele państw na Starym Kontynencie boryka się z niedostatkami ciepła. W Polsce problemem ten nie jest aż tak poważny jak np. w Portugalii czy na Litwie.