Jak wybrać zestaw prysznicowy?

Starkovphoto/bigstockphoto.com

Łazienka jest miejscem w domu, w którym każdy domownik powinien czuć się komfortowo. Urządzając ją rozmyślamy, czy wybrać wannę, czy prysznic, jakie kolory ścian, jaka glazura, terakota i mamy do wyboru wiele elementów związanych z jej doposażeniem.

Polacy częściej decydują się na kabiny prysznicowe. Co za tym idzie, muszą także dokonać ważnego wyboru, jakim jest zestaw prysznicowy. Decyduje on o tym, czy nasze kąpiele będą przyjemne i relaksujące, oraz jakie będzie zużycie wody w naszym domu.

Najczęściej wybieramy panel prysznicowy, który jest prostokątnym elementem z tworzywa sztucznego lub aluminium, który w zależności od modelu może składać się z: głowicy natryskowej, pokręteł, baterii, deszczownicy, słuchawki, kolumny prysznicowej, dyszy oraz innych akcesoriów łazienkowych. Niektóre panele mogą być dodatkowo wzbogacone w takie elementy jak siedzisko, radio, lustro czy oświetlenie.

Ważne jest, abyśmy kupili urządzenie od sprawdzonego i dobrego producenta. Powinno nam służyć przez długie lata, dlatego jakość jego wykonania i materiał, z jakiego zostanie stworzony, są bardzo istotne. Będzie to w przyszłości miało wpływ także na wygląd urządzenia, a także na ewentualne problemy podczas czyszczenia i pielęgnacji. Istotne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na wykonanie i jakość dysz, bo tylko te najwyższej jakości będą gwarancją bezproblemowego użytkowania oraz w przypadku jakiejkolwiek awarii dostępu do serwisu czy części zamiennych.

Ze względu na funkcjonalność możemy panele podzielić na te z deszczownicą lub bez. Deszczownia ze względu na większą powierzchnię pozwala na relaksującą kąpiel. Sprawdzi się doskonale, gdy z kabiny mają korzystać osoby starsze, bo zawsze można mieć wolne ręce, gdy pojawi się problem z motoryką ruchową. Podczas wybierania deszczownicy sprawdza się zasada: im większa, tym lepsza.

Kupując zestaw najlepiej wybrać taki, który ma baterię termostatyczną w komplecie. Termostat pomoże zmniejszyć zużycie wody, a do tego jest bezpieczny, gdyż minimalizuje ryzyko poparzenia się zbyt gorącą wodą.

Zestaw prysznicowy nie może obejść się bez dobrej słuchawki. Najlepiej wybrać taką, która ma kilka różnych strumieni, m.in. zwykły, deszczowy, masujący, mgiełkę i inne. Bardzo ważne jest, żeby słuchawka była wyposażona w system system anti-calc. Są to silikonowe wykończenia otworów w słuchawce, które sprawiają, że osadza się na nich mniej kamienia i zanieczyszczeń, a jeśli już się pojawią, są łatwe do usunięcia.

Najprostsze zestawy prysznicowe można kupić już od 500 zł. Ich cena może jednak sięgać nawet do 5000 zł. W tych tańszych znajdują się zazwyczaj podstawowe elementy, a im droższy zestaw, tym więcej funkcjonalności i wyróżniających je detalów. Dobry zestaw prysznicowy będzie zawierał wszystkie elementy przyłączeniowe niezbędne do montażu, a jego komponenty będą wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.