Ogrody działkowe i działki rekreacyjne – wciąż wysokie zainteresowanie

Własna działka nadal jest w cenie. Polacy pokochali ogródki działkowe, gdzie mogą swobodnie grillować i spędzać czas na świeżym powietrzu. Boom na działki pojawił się wraz z pandemią koronawirusa, gdy niezależna przestrzeń okazała się na wagę złota.

Teraz każdy chce mieć swój fragment ziemi, dlatego popyt stale rośnie. A gdy rośnie popyt rosną też ceny, które należą obecnie do najwyższych w historii. Można spodziewać się, że ogrody działkowe i działki rekreacyjne będą cieszyły się wysokim zainteresowaniem przez kilka najbliższych sezonów. Powrót do podróżowania sprzed pandemii nie będzie możliwy jeszcze bardzo długo, dlatego większość Polaków wakacje spędzi w Polsce, właśnie na swojej działce.

Potrzeba własnego ogródka widoczna jest także przy zakupie nieruchomości na stałe, bo już nie kompaktowe mieszkania w centrum dużego miasta, a domy jednorodzinne z ogródkiem na obrzeżach są częściej wybierane. Gdy pandemia uniemożliwiła podróżowanie po świecie, a konieczne było spędzanie wolnego czasu tylko we własnym domu, każdy zapragnął mieć ogród, by móc cieszyć się ładną pogodą i brakiem obostrzeń na własnym terenie. Takie opcje okazały się teraz towarem luksusowym, dlatego stawki poszybowały w górę.

Jeszcze kilka lat temu za własny ogródek działkowy płaciło się kilka tysięcy złotych. Były one kupowane przede wszystkim przez osoby, który chciał mieć ziemię pod niewielką uprawę oraz szukały miejsca do rodzinnej rekreacji. Takie działki rzadko wyposażone były w wodę i ogrzewanie, a domek lub altanka składał się zazwyczaj z jednego pomieszczenia i miał chronić przed deszczem. Obecnie wygodne RODOS to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych, a ceny za prywatne tereny w pobliżu plaży lub z całorocznym domkiem mogą osiągać nawet pułap100 tysięcy złotych. Na takiej działce są wszelkie udogodnienia, a z domków można swobodnie korzystać przez cały rok. Dlatego wzrost ceny nie powinien być zaskoczeniem. Niemniej Polacy chętnie lokuje swoje oszczędności zakupując nieruchomości bądź ziemię, gdyż ich wartość stale rośnie, dlatego taka inwestycja ma obecnie najwyższą stopę zwrotu.

Artykuł dodany w kategorii Trendy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.