Zakup nieruchomości – co można zrobić bez wychodzenia z domu?

To nie ulega wątpliwości. W związku z trwającą pandemią rozpędzony do tej pory rynek nieruchomości z pewnością zwolni. Transakcje sprzedaży i kupna zostaną bardzo ograniczone, bo przecież kto będzie zainteresowany zakupem lokalu w czasach kryzysu i epidemii? Nawet, jeżeli pieniądze nie będą przeszkodą to poważnym problem mogą okazać się utrudnienia w załatwieniu formalności czy brak możliwości zorganizowania oględzin mieszkania. Na szczęście istnieje parę rzeczy, które nawet w czasach epidemii mogą przybliżyć Cię do kupna wymarzonego lokalu.

Znajdź wymarzony lokal przez internet

Nie musisz jeździć od jednego biura deweloperskiego do drugiego. Wystarczy, że usiądziesz wygodnie przed swoim własnym laptopem i poszukasz inwestycji przez internet. Jeżeli natomiast zainteresuje Cię jakaś oferta – napisz maila albo zostaw numer telefonu. Pracownicy biura deweloperskiego z pewnością skontaktują się z Tobą w niedługim czasie i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Nie musisz wychodzić z domu, aby poznać szczegóły oferty. W przypadku, gdy szukasz mieszkania z rynku wtórnego – znajdź serwisy, które gromadzą takie ogłoszenia. Wśród wielu ofert na pewno znajdą się takie, które Cię zainteresują.

Skorzystaj z pomocy pośrednika

To doskonały pomysł, aby oszczędzić sobie wędrówek po mieszkaniach, a jednocześnie dokonać najlepszego możliwego wyboru. Co prawda agent nieruchomości nie będzie chodził zwiedzać lokali, ponieważ zagrożenie epidemiczne dotyczy również jego, ale na pewno pomoże Ci zebrać wszystkie dostępne informacje o interesujących Cię nieruchomościach. Specjalista posiada też swoje sposoby na to, aby zweryfikować ich prawdziwość i doradzić Ci, która oferta najlepiej spełni Twoje wymagania. Ponadto weźmie na siebie negocjacje warunków sprzedaży oraz ceny. Możesz być natomiast pewien tego, że ma w tym większe doświadczenie od Ciebie. Skorzystanie z jego usług może być zatem bardzo opłacalne.

Rezerwuj mieszkanie online

Tak, to możliwe. W momencie, gdy zdecydujesz się na swoje wymarzone mieszkanie, wystarczy, abyś podpisał online umowę rezerwacyjną. Nie jest to ani trochę skomplikowane – wystarczy, że wydrukujesz dokument, dokładnie go przeczytasz, podpiszesz i prześlesz deweloperowi skan. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące umowy – skontaktuj się telefonicznie ze swoim agentem albo doradcą. Pamiętaj również, aby zrobić przelew z opłatą rezerwacyjną w wyznaczonym terminie.

Odłóż podpisanie umowy deweloperskiej w czasie

Aby podpisać taki dokument, należy się już stawić w biurze w umówionym terminie. Na szczęście każdy rozumie obecną sytuację i deweloper z pewnością nie będzie miał nic przeciwko temu, aby spotkanie umówić dopiero wówczas, gdy obowiązujące aktualnie restrykcje zostaną zdjęte. Bądź w kontakcie telefonicznym z biurem dewelopera i obsługującym Cię doradcą.

Kupno mieszkania w czasach epidemii może okazać się nawet łatwiejsze niż w normalnych warunkach. Okazuje się bowiem, że aby kupić lokal, wystarczy parę telefonów i niewiele spotkań. Natomiast, aby go zarezerwować – nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.