Aktualne trendy w urządzaniu kuchni

pics721/bigstockphoto.com

Mówi się, że kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w domu, a odpowiednio zaaranżowane pozwala miło spędzić czas podczas przyrządzania posiłków. Niegdyś każda kuchnia była niezależna. Dziś nieraz jest ważną część salonu i spójnie przechodzi w jadalnię. Jakie są obecny trendy w aranżacji kuchni? Poniżej najpopularniejsze opcje na wystój w 2022 roku.

Klasyczny minimalizm

Najmodniejszy w tym sezonie jest minimalizm, który cechuje się eleganckim wykończeniem w postaci mebli pod sufit. Zamiast frezowanych frontów i mosiężnych uchwytów stawia się na jednolite meble z system samodzielnego domykania. Uzupełnieniem harmonijnej całości są sprzęty pod zabudowę, dzięki czemu wszystko się ze sobą łączy. W przypadku tej aranżacji dominującymi kolorami są biel oraz czerń.

Kolorowa nowoczesność

Opcja dla odważniejszych to kuchnia z meblami w kolorze. W tym sezonie modne są odcienie zieleni oraz granat i bordo. Takie kolory śmiało można łączyć z białymi i drewnianymi szafkami, komponując ciekawy zestaw mebli kuchennych – kolorowych na dole i tradycyjnych na górze. W jeszcze odważniejszej opcji rezygnuje się z górnych mebli, zostawiając włącznie półki, na których ustawiania się różne niezbędne naczynia. Niemniej taka aranżacja najlepiej sprawdzi się przy przestronnej, otwartej kuchni.

Szlachetna trwałość

Wśród kuchennych trendów 2022 jest również wykorzystanie kamiennych blatów do wykończenia całej kuchni. Piękne blaty z naturalnego kamienia, granitu, konglomeratu czy marmuru od razu tworzą piękną i luksusową kuchnię. W przypadku mniejszego budżetu doskonale sprawdzają się blaty ze spieków kwarcowych, który wygląda niemal jak marmur. Niezwykle łatwe w utrzymaniu i bardzo trwałe będą służyły w kuchni przez długie lata.

Obowiązkowa wyspa

Trend na wyspę kuchenną pojawił się kilka lat temu. Obecnie to wręcz nieodzowny element każdej otwartej kuchni. Takie miejsce, zazwyczaj wykończone kuchennym blatem, jest łącznikiem z jadalnią i salonem. Ponadto wyspa jest bardzo wygodna przy gotowaniu i przyjmowaniu gości, gdyż zamiast na stole kuchennym, to właśnie na wyspie przygotowuje się wszystko co potrzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *