Łazienka ze skosami – jak urządzić?

ismagilov/bigstockphoto.com

Aranżując mieszkanie na poddaszu należy uwzględnić trudności związane z urządzeniem łazienki. To pomieszczenie wymaga ustawienia pionowych elementów, jak kabina prysznicowa czy większe lustro. W przypadku skośnych ścian takie wyposażenie może być trudno dopasować. Dlatego warto przeanalizować inne opcje urządzenia łazienki na poddaszu.

Unikatowy charter takiej łazienki, wypełnionej naturalnym światłem pochodzącym z dachowego świetlika, to duże atuty, które należy uwypuklać podczas aranżowania.  W pierwszej kolejności należy z miarką bardzo dokładnie zmierzyć wszystkie ściany i wnęki, by rzetelnie zaplanować poszczególne elementy wyposażenia. Większy metraż łazienki pozwala na zastosowanie niecodziennych rozwiązań jak wanna na środku pomieszczenia. Umieszczenia jej w centralnym punkcie stworzy niezwykłe wnętrze relaksu. Wymagana jest wówczas piękna i nowoczesna wanna, odpowiednia dla wszystkich domowników.

Jeśli miejsca jest mniej idealnym rozwiązaniem dla łazienki ze skosami będą asymetryczne lub narożne wanny. Łatwo je dopasować do takich wnętrz, dzięki nieregularnym kształtom. W sprzedaży jest ich bardzo wiele i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dodając do tego różne ciekawe dodatki uzyska się piękną łazienkę. Przy skosach na pewno sprawdzą się okrągłe lustra. Również główne lustro może mieć owalny kształt i ledowe oświetlenie wokoło, by zwrócić na siebie uwagę. Ważny elementem wyposażenia łazienki na poddaszu jest oświetlenie. Często nie ma możliwości, by zamontować jedno główne lub przy załamaniach ścian nie daje ono odpowiedniej porcji światła. Wówczas z pomocą przychodzą klimatyczne lampki i sztuczne świece, które stworzą przytulny i romantyczny klimat w łazience.

Łazienka na poddaszu powinna być jasna, najlepiej biała lub kremowa z drewnianymi meblami i roślinami dekoracjami. Wybrać należy materiał odporny na wilgoć.  Układnie płytek w niesymetrycznej łazience może nie zdać egzaminu. Ewentualne okno warto wyposażyć w modne żaluzje, które będą piękne załamywać promienie słoneczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *