Mieszkania rodzinne

Budownictwo mieszkaniowe rozwija się bardzo dynamicznie, ze względu na niesłabnące zapotrzebowanie na nowe lokale. Przyczyniają się do tego bez wątpienia rządowe programy pomocowe, które współfinansują kredyt na zakup pierwszego mieszkania, więc wiele młodych osób i rodzin rezygnuje z wynajmu, a comiesięczne opłaty woli przeznaczać na spłatę własnego lokum.

Model City

 

 

Osiedla wielorodzinne

W odpowiedzi na to zapotrzebowanie prowadzimy wiele inwestycji, najczęściej w dzielnicach położonych poza centrum miast, po pierwsze ze względu na ilość gruntu, jaka jest do budowy potrzebna, a po drugie ze względu na niższe ceny, jakie w takich lokalizacjach możemy zaoferować. Niższymi cenami, a jednocześnie większym zainteresowaniem, cieszą się osiedla składające się z budynków wielorodzinnych. Odchodzimy jednak od budowania dużych bloków wielopiętrowych, podobnych do tych z tak zwanej „wielkiej płyty”, na rzecz budynków niższych, kameralnych, a jednocześnie nowoczesnych i ekologicznych.

Trendy w budowaniu wielopiętrowców przekładamy jedynie w przypadku apartamentowców, powstających w prestiżowych lokalizacjach, których część przeznaczona jest na lokale mieszkalne, a część spełnia rolę biurowo-usługową.

Wracając jednak do osiedli typowo mieszkaniowych, powstające na nich budynki najczęściej mają do 4 do 6 pięter wysokości. Całe osiedle składa się z kilku lub kilkunastu takich budowli, ogrodzonych bramą otwieraną kodem zabezpieczającym, za bramą znajdują się miejsca parkingowe przeznaczone dla mieszkańców. Tego rodzaju obiekty planujemy w taki sposób, aby stanowiły samowystarczalny obszar w granicach miasta. W związku z tym nieodłącznym ich elementem jest zaplanowanie całej okolicznej infrastruktury, od sklepów, poprzez punkty usługowe, szkoły, przedszkola i przychodnie zdrowia. Na terenie osiedla umiejscawia się także przestrzenie przeznaczone do rekreacji i zabawy dla dzieci.

Przystosowanie mieszkań do potrzeb klientów

Najczęściej oferowanymi przez nas metrażami mieszkań są te mieszczące się w przedziale od 50 do 70 m2, które spełniają wymagania określone w rządowych programach dofinansowujących. Są to 2 lub 3 pokojowe lokale, w których często jeden z pokoi stanowi wraz z kuchnią lub aneksem jedną, otwartą przestrzeń. Poza tym nabywców znajdują także jednopokojowe kawalerki i metraże powyżej 80 m2.

Nowoczesne budownictwo to budownictwo ekologiczne, dlatego przy budowie osiedli stosujemy najlepsze materiały i technologie. Pojedyncze mieszkania bywają wyposażane w systemy inteligentnego zarządzania energią i wodą, budynki są bardzo dobrze ocieplane, aby straty ciepła były jak najmniejsze.

Nasi planiści skupiają się także na aktualnych trendach designerskich, dlatego zarówno elewacja jak i balkony, tarasy i okna wykończone są z najwyższą starannością. Nie maleje popularność drewna, kamienia i innych materiałów naturalnych, ozdobionych dużą ilością zieleni, która dobrana jest w taki sposób, że przez większą część roku umila widok mieszkańcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *