Trendy w projektowaniu osiedli mieszkaniowych

Organizacja i planowanie osiedli mieszkaniowych, poza aspektem praktycznym, podlega bieżącym trendom w architekturze i urbanistyce. I nie chodzi tu o aranżację wnętrz, ta bowiem podlega w dużej mierze indywidualnym gustom, ale o projektowanie przestrzeni zewnętrznej kompleksów mieszkalnych. Ideą nowych osiedli jest komfort ich mieszkańców.

 Trendy w projektowaniu osiedli
Staramy się, by stopień innowacyjności projektów spełniał oczekiwania kupców. Największą tendencję do stosowania oryginalnych i nowoczesnych rozwiązań obserwujemy na osiedlach, na których powstają apartamenty, przeznaczone dla osób, dla których czynnik ekonomiczny jest czynnikiem drugorzędnym, w stosunku do wygody i wysokiej jakości.

Po pierwsze – design i estetyka

Współcześnie powstające z naszej inicjatywy kompleksy przełamują panujący jeszcze kilka lat temu trend budowania bloków, z tzw. wielkiej płyty, czyli jednakowych, bez wyrazu, nieestetycznych. Nowoczesne osiedla są kameralne, a ich otoczenie przyjazne dla oka, przy jednoczesnym stworzeniu poczucia enklawy, która zapewnia mieszkańcom wszystko, czego potrzebują do życia.

Mając na uwadze komfort mieszkania nasi planiści szukają rozwiązań, które stworzą mieszkańcom dogodne miejsce do relaksu, uprawiania sportu, zabaw dla dzieci. Zielone skwery, siłownie na świeżym powietrzu, designerskie meble miejskie czy ogrody na dachach to jedne z pomysłów na zwiększenie atrakcyjności osiedla. Istotne jest także zapewnienie mieszkańcom odpowiedniej infrastruktury, poprzez umieszczanie w najbliższym otoczeniu kompleksów usługowych, sklepów itp.

Po drugie – minimalizm i elegancja

Powstające budynki osiągają z reguły wysokość trzech lub czterech kondygnacji. Ich bryły są proste i nieskomplikowane, co stwarza wrażanie minimalizmu i stonowanej elegancji. Czasem jednak dla przełamania tej tendencji stawiamy na obiekty futurystyczne, w dużej części przeszklone, wykończone hartowaną stalą, drewnem czy kamieniem elewacyjnym. Współczesne osiedla są niepowtarzalne i różnią się między sobą.

Po trzecie – natura i ekologia

Zauważalnym trendem w architekturze mieszkaniowej, jest też umiejętne łączenie natury i cywilizacji. Naszym celem jest więc zapewnienie mieszkającym w dużych miastach klientom namiastkę peryferyjności, obcowania z naturą, co przy obecnie wzrastającej świadomości proekologicznej jest bardzo cenione. Aby sprostać temu wymaganiu, starannie planujemy lokalizację każdego powstającego osiedla. Na jego atrakcyjność wpływa bliskość lasu czy jeziora, przy jednocześnie niewielkiej odległości od centrum miasta.

Po czwarte – bezpieczeństwo i wygoda

Nowoczesne osiedle nie może istnieć również bez nowoczesnych technologii. Dążymy do tego więc by nasze osiedla stawały się coraz bardziej „inteligentne”. Wszystko po to, by jeszcze bardziej ułatwić życie mieszkańców, poprzez wprowadzanie technologii energooszczędnych, którymi sterować można poprzez mobilne aplikacje. Nasze osiedla wyposażane są w systemy monitoringowe, otoczone bramą, za którą wstęp możliwy jest tylko po użyciu kluczy lub kodu, są pod stałą opieką firmy ochroniarskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *