Usługi ogrodnicze

fot. Roxana_ro/bigstockphoto.com

fot. Roxana_ro/bigstockphoto.com

Piękny zadbany ogród jest marzeniem niejednej rodziny – to świetne miejsce do wypoczynku i relaksu. Założenie ogrodu od podstaw to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli masz do dyspozycji dużą przestrzeń i zależy Ci na jej ciekawej aranżacji. Zagospodarowaniem tego miejsca, rozplanowaniem roślinności, altanek, ścieżek zajmie się współpracujący z nami profesjonalny architekt zieleni, a realizacja projektu to zadanie dla pracowników naszej firmy budowlanej.

Jeśli mamy do czynienia z nowo wybudowanym domem, to teren wokół niego wymaga gruntownego przygotowania, a na początku – posprzątania z resztek materiałów etc. Niezbędne jest również zrównanie powierzchni. Domy często budowane są na ziemiach mało żyznych, jałowych, więc jeśli zależy Ci na pięknych roślinach, musimy zadbać o glebę. Możemy kupić i zlecić dowiezienie odpowiedniego gruntu pod planowane zasiewy i uprawy. Dany obszar wymaga odpowiedniego ukształtowania. W zaplanowanych miejscach nasi pracownicy mogą usypać pagórki, zniwelować nierówności, w miejscach, gdzie będą rośliny – położyć próchnicę oraz wykopać nieckę pod oczko wodne (a potem zainstalować tam odpowiednie osprzęt). Na życzenie klienta możemy zająć się również wyznaczeniem ścieżek i dróg, które będą przechodzić przez Twój ogród oraz dobraniem odpowiednich materiałów do ich wykończenia. W zależności od Twoich upodobań, wizji i funkcjonalności danej przestrzeni możemy wybrać: żwir, kamień, beton, klinkier, drewno lub kamień. Wybrane miejsce w ogrodzie możemy też wysypać kamykami lub korą.

Możesz zlecić nam również całą instalację: elektryczną, wodną, kanalizacyjną. Instalację wysokonapięciową (230V) wykonują jedynie osoby z właściwymi uprawnieniami, a kable zawsze zakopane są w ziemi lub ukryte między roślinami czy zamaskowane korą. Instalacja elektryczna to też różnego rodzaju lampy ( w tym służące do oświetlenia samego ogrodu, jak i wszelkich budynków, altan etc.) oraz doprowadzenie elektryczności w miejsca, w których można będzie korzystać np. z różnego rodzaju maszyn do pielęgnacji zieleni. Jednym z zadań naszej firmy jest też zamontowanie systemu nawadniającego. Jeśli masz dużą działkę, zastanów się nad systemem automatycznym, który może się okazać bardziej efektywny i mniej czasochłonny.

Kolejne prace w Twoim ogrodzie to budowa wszelkiego rodzaju altan, tarasów, huśtawek, mostków. W zależności od pomysłu mogą być to gotowe projekty do złożenia lub nowatorskie pomysły o różnym stopniu zaawansowania i z wielu dostępnych na rynku materiałów. Należy także pamiętać o ogrodzeniach oraz płotkach, które mają oddzielać poszczególne części ogrodu od siebie, ulicy lub kolejnej działki.

W zakres usług ogrodniczych, które świadczymy wchodzą przede wszystkim: wstępne przygotowanie ogrodu oraz zamontowanie odpowiedniej instalacji. Przed realizacją konkretnych działań zawsze dokładnie omawiamy z klientami wszelkie etapy pracy, by efekt końcowy był jak najbliższy ich wizji wymarzonego ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *