Stacje ładowania samochodów a ceny mieszkań

Chęć rozwoju elektromobilności w Polsce to główny motor zmian, które nowymi przepisami wprowadza Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Zgodnie z wprowadzonym w połowie maja rozporządzeniem, w gminach o liczbie mieszkańców co najmniej 100 tysięcy w blokach wielorodzinnych ma być możliwość ładowania samochodów elektrycznych. Czy konieczność wyposażenia budynków mieszkalnych w odpowiednią infrastrukturę wpłynie na ceny mieszkań?

Podatek katastralny – plusy i minusy

Czy w Polsce zostanie wprowadzony podatek katastralny od mieszkań? Jest to możliwe. Czym właściwie jest ta opłata? To dodatkowy koszt, wiążący się bezpośrednio z wartością posiadanych nieruchomości. Zdaniem opozycji, rząd może wprowadzić taki podatek, żeby zwiększyć wpływy do budżetu. Opodatkowanie miałoby dotyczyć osób posiadających przynajmniej dwie nieruchomości.

Rusza trzecia edycja programu „Mój prąd”

Już po raz trzeci uruchomiony zostaje program „Mój Prąd”. Trzeci edycja oznacza nową pulę 500 mln zł dofinansowań na montaż alternatywnych źródeł energii. Tym razem maksymalna wysokość dotacji dla gospodarstwa domowego nie przekroczy 3 tysięcy złotych, czyli o 2 tys. mniej niż ostatnio, ale dzięki temu blisko 180 tys. polskich rodzin będzie mogło skorzystać z […]

Wskaźnik intensywności zabudowy

Wskaźnik intensywności zabudowy oznacza stosunek powierzchni całkowitej zajmowanej przez budynek do powierzchni gruntów na określonym terenie. Jest on uwzględniony m.in. w miejscowym planie zagospodarowania terenu, który precyzuje minimalną oraz maksymalną intensywność zabudowy na danym obszarze. Jakie aspekty wskaźnika intensywności zabudowy są jeszcze istotne?

Podatek od nieruchomości w 2021 r.

Koszty utrzymania nieruchomości rosną zatrważająco szybko. Rekordowy był 2020 rok, gdzie opłaty poszybowały w górę znacznie bardziej niż inflacja. Zdaniem ekspertów z branży podobna sytuacja będzie miała miejsce w 2021 roku i polskie rodziny będą płacić znacznie więcej za utrzymaniem mieszkania. W pierwszej kolejności wzrośnie podatek od nieruchomości.

Program Mój Prąd – będzie kontynuacja

Panele fotowoltaiczne to ekologiczny sposób zasilania budynku. Pozyskiwanie energii w ten sposób to również spora oszczędność dla użytkowników owej instalacji. Potencjał fotowoltaiki jest ogromny, spore są jednak również koszty jej montażu. To niestety zniechęca wielu potencjalnych klientów. Na szczęście Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zdecydował się wziąć sprawy w swoje ręce i w […]