Samodzielne wykańczanie wnętrz – czy się opłaca?

Kupno mieszkania to dopiero początek inwestycji. Należy pamiętać, że z zakupem nowego lokum wiąże się jego wykończenie. Prace wykończeniowe wymagają dużego zaangażowania i często doświadczenia. Dlatego warto się zastanowić, czy rozbić to samodzielnie, czy skorzystać z pomocy wykwalifikowanej firmy, która zaprojektuje i wykończy mieszkanie praktycznie pod klucz. Przeciętnie wykończenie mieszkania o metrażu około 50 mkw […]

Czym ocieplić dom?

Najpopularniejsze materiały stosowane do ocieplania budynków to styropian i wełna mineralna. Mają one podobny współczynnik przenikania ciepła, lecz pod innymi względami znacząco się różnią. Kolejną możliwością jest pianka poliuretanowa, która jest coraz powszechniej stosowana.

Boniowanie

Boniowanie to dekoracyjny sposób na przygotowanie krawędzi różnych powierzchni budowlanych. Elewacje mogą być boniowanie w zależności od układu rowków, ukształtowania oraz faktury płyt. Dawnej do boniowania wykorzystywano narzut bezpośrednio na elewację, aby zmniejszyć grubość tynku i zostawić miejsce na bonie. Dziś stosuje się specjalny trójwarstwowy tynk.

Styrobeton

Styrobeton to nowoczesny materiał, dzięki któremu można zbudować dom. Styrobeton to nic innego, jak styropianowe klocki wypełnione betonem. Kształtki i inne elementy styropianowe sprzedają wyłącznie firmy i ich dystrybutorzy. Nie można ich dostać w sklepach budowlanych.

Izolacja poddasza

Ocieplenie poddasza użytkowego jest bardzo ważne, gdyż od tego zależy czy pomieszczenia pod dachem będą ciepłe oraz czy dach nie stanie się drogą ucieczki ciepła z domu. Przez niewłaściwe ocieplenie poddasza może uciekać od 10 do 25% ciepła z pomieszczeń. Warto pamiętać, że ocieplenie poddasza może przynosić znaczne oszczędności na ogrzewaniu.

Panele 3D

Oryginalne wnętrze nie musi być niewygodne. Wybierając nowoczesne rozwiązania można stworzyć ciekawą i komfortową aranżację. Dobrze dobrane kolory i materiały pozwolą na wykonanie niezwykłego pomieszczenia, które na każdym zrobi wrażenie. Jedynym z najnowszych, zaskakujących trendów są panele ścienne 3D, dzięki którym ściany stają się trójwymiarowe. Co istotne, panele są lekkie i ekologiczne, więc nie obciążają […]

Kręcone schody

Schody kręcone nazywane niekiedy schodami krętymi lub spiralnymi są doskonałym rozwiązaniem w przestrzeniach, gdzie nie ma miejsca na inny typ schodów. Często są bardzo atrakcyjne wizualnie. Z drugiej strony bywają strome i czasem również dość niebezpieczne. Jakie są ich największe zalety i wady? Kiedy są najlepszym rozwiązaniem?  Co warto na ich temat wiedzieć?

Rodzaje pokryć dachowych

Wybór pokrycia dachowego zależeć powinien nie tylko od upodobań estetycznych, ale przede wszystkim od rodzaju konkretnego budynku, projektu i wykonania dachu. Może się bowiem okazać, że wybór tańszego materiału będzie w sumie większym wydatkiem, gdyż jego położenie wymaga dłuższej i bardziej precyzyjnej pracy z uwagi na konstrukcję więźby dachowej. Na szczęście – jest w czym […]