Jak ocieplić poddasze?

Ocieplenie poddasza ma olbrzymi wpływ na termoizolację całego budynku, bowiem przez poddasze może uciekać od nawet do 25 proc. energii cieplnej. Ocieplenie może przynieść więc sporo korzyści, od zminimalizowania strat ciepła po niższe rachunki za ogrzewanie. Poddasze po ociepleniu można przekształcić w poddasze użytkowe, co pozwoli na powiększenie przestrzeni mieszkalnej. Jest więc dość istotną inwestycją.

Okna do domu – jak wybrać?

Wybór odpowiednich okien jest jedną istotniejszych rzeczy przy budowie bądź remoncie domu czy mieszkania. Niestety, mimo tego, że światło słoneczne odgrywa w naszym życiu dużą rolę, to wybór okien zazwyczaj nie jest traktowany priorytetowo. Zatem jakie parametry okien są najważniejsze? Co jest istotniejsze – wygląd czy rozmiar? Lepsze plastikowe czy drewniane?

Wirtualny spacer – wyróżnij swoją nieruchomość

Wirtualny spacer 3D składa się z serii zdjęć panoramicznych, które są zmontowane tak, by stworzyć wrażenie poruszania się po określonej przestrzeni – np. wnętrzu mieszkania. Ostatnio takie wirtualne wycieczki są coraz częściej wykorzystywane do promowania nieruchomości, gdyż znacznie lepiej odzwierciedlają ich wygląd niż tradycyjne zdjęcia 2D.

Curb appeal, czyli dom atrakcyjny na zewnątrz

Curb appeal, co można w przybliżeniu przetłumaczyć jako „atrakcyjność od strony krawężnika”, to wszystko, co składa się na korzystne wrażenie, jakie dom i jego otoczenie wywiera z zewnątrz na oglądających i co zachęca do obejrzenia jego wnętrza. Stworzenie odpowiedniego curb appeal jest jednym z elementów home stagingu, czyli takiego przygotowania nieruchomości do sprzedaży bądź wynajmu, […]

Jak wybrać pośrednika nieruchomości?

Jeśli decydujemy się korzystać z usług pośrednika przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości, powinniśmy sprawdzić i porównać różne biura, zanim z którymś podpiszemy umowę. Od naszego wyboru zależy szybkość sfinalizowania transakcji, a także, w wielu przypadkach, uzyskanie korzystnej ceny.

Klimatyzator – ale jaki?

Klimatyzacja, w odróżnieniu od centralnego ogrzewania, nie jest jeszcze standardem w polskich mieszkaniach i domach. Jednak coraz bardziej dokuczliwe letnie upały skłaniają wiele osób do jej instalowania. Poniżej przedstawiamy kilka kryteriów, którymi warto się kierować przy wyborze klimatyzatora.